close
دانلود آهنگ جدید
براي داشتن يک روز خوب چه کنيم

مجله زیبا

http://www.mziba.ir/

براي داشتن يک روز خوب چه کنيم

براي داشتن روزي خوب و زيبا ورزش صبگاهي را فراموش نکنيد، به هم ديگر سلام کنيد، صبح زود بيدار شويد،لبخند را فراموش نکنيد،وقت بيرون رفتن از خانه عطر بزنيد،شانه مو

براي داشتن روزي خوب و زيبا ورزش صبگاهي را فراموش نکنيد، به هم ديگر سلام کنيد، صبح زود بيدار شويد،لبخند را فراموش نکنيد،وقت بيرون رفتن از خانه عطر بزنيد،شانه مو

جدید ترین مطالب سایت

Last posts
چگونه يک روز خوب را شروع کنيم
خلاصه داستان :

مجله زيبا : اگر مي خواهيد يک روز خوب داشته باشيد بايد از اول که بيدار شديد براي داشتن يک روز خوب کارهايي را بکنيد

با ما همراه باشيد . به ادامه مطلب برويد

با اين روش روز خوبي داشته باشيد

هر نفري شیوه ی مخصوص به خود را برای شروع روز جدید دارد. بعد از خاموش کردن آلارم ساعت، در برابر وسوسه ی چک کردن ایمیل یا سر زدن به شبکه های اجتماعی مقاومت کنید. این یک قدم مهم برای شروع یک روز خوب است.

عاداتی ساده برای شروع یک روز خوب و زيبا

در واقع بسیاری از عاداتی که باعث می شوند تا روز خوب و پر بازدهی داشته باشید، فقط حدود ٥ دقیقه زمان شما را می گیرند. حال ببینیم چگونه روزتان را با موفقیت آغاز کنید و همین روال را تا هنگامی که شب به رختخواب بر می گردید، حفظ نمایید.
سحرخیز باشید

صبح زود از خواب بیدار شدن فایده های زیادی دارد، مثلا: می توانید با آرامش و به آهستگی فعالیت های صبحگاهی را انجام بدهید و از استرس های کمبود وقت خلاص شوید. فرصت دارید تا خودتان را پیدا کنید و به چارچوب ذهنی خود شکل بدهید. همچنین صبح های آرام و ساکت زمان فوق العاده ای برای انجام بسیاری از کارها هستند.

یک لیست ساده از سه کار مهمی که دوست دارید در کوتاه مدت مثلا قبل از ظهر یا قبل از پایان روز به انجام برسانید، می تواند از نظر کمک کردن به شما برای پیشرفت آرام در طول روز، بسیار مفید باشد
لبخند بزنید

 به محض اینکه از خواب بیدار می شوی، لبخند بزنید. تحقیقات دانشمندان نشان می دهد، لبخند زدن فواید زیر را به ارمغان می آورد: وقتی لبخند می زنید بدنتان هورمون هایی مثل اِندورفین ترشح می کند که باعث می شود احساس خوبی داشته باشید.
این یعنی وقتی به محض بیدار شدن لبخند می زنید روزتان را با یک حس و حال خوب شروع خواهید کرد. علاوه بر این، وقتی لبخند می زنید در اثر ترشح سرتونین حال و هوای شما بهتر شود. لبخند باعث می شود سیستم دفاعی بدنتان تقویت شود. پس اگر روزتان را با نشاط شروع کنید و تا پایان روز لبخند را فراموش نکنید، در واقع از ابتلا به بیماری ها هم جلوگیری می کنید، مخصوصا در فصل شیوع آنفولانزا.
تخت تان را مرتب کنید

بسیار ساده بنظر می رسد و احتمالا چیزی است که مادرتان همیشه به شما یادآوری می کرد، اما دلیلی دارد که مرتب کردن رختخواب تان در صبح، زمینه را برای موفقیت شما فراهم می کند.
این عمل ساده سازماندهی صاف کردن ملحفه، مرتب کردن بالش ها، کشیدن رو تختی و ترک کردن اتاق خوابتان در یک وضعیت مرتب، مغز نیمه خواب و بسیار تاثیر پذیر شما را تشویق می کند که نظم و ترتیب و آرامش به وفور وجود دارد. آرامش بیشتر، برابر است با استرس کمتر و استرس کمتر یعنی خلق و خوی بهتر، بهره وری بیشتر و (انشالله) یک روز بهتر.
روزتان را برنامه ریزی کنید

یک لیست ساده از سه کار مهمی که دوست دارید در کوتاه مدت مثلا قبل از ظهر یا قبل از پایان روز به انجام برسانید، می تواند از نظر کمک کردن به شما برای پیشرفت آرام در طول روز، بسیار مفید باشد. شاید نوشتن لیستی از کارهایی که می خواهید در طول روز انجام دهید هم مفید باشد. به این ترتیب اولویت های شما طی ساعات باقیمانده از روز مشخص هستند.
حرکت کنید

می خواهید در اواسط بعدازظهر، احساس بهتری داشته باشید؟ زمانی را در صبح به حرکت دادن بدنتان اختصاص دهید. هر چه که یک کشش ملایم باشد باعث می شود با تحرک، متابولیسم شما را افزایش می دهد و سطح انرژی شما را برای روز، بالا می برد.

به محض اینکه از خواب بیدار می شوی، لبخند بزنید. تحقیقات دانشمندان نشان می دهد لبخند زدن فواید زیر را به ارمغان می آورد
چیزی خلق کنید

قبل از این که دریافت اطلاعات را از طریق خواندن ایمیل ها، گوش دادن به اخبار، بررسی جلسات و ٦ شروع کنید، چیزی خلق کنید. این کار را می توانید از طریق نوشتن یک پست در وبلاگ، نقاشی کشیدن، ضبط یک ویدئو، نوشتن یک فصل از رمانتان و ٦ انجام دهید. روزتان را با یک حال و هوای خلاقانه شروع کنید. به این فکر کنید که چه چیزی امروز را فوق العاده می کند.
ورزش کنید

 ٥ دقیقه ورزش پس از بیدار شدن از خواب مفید است. تحقیقات نشان می دهند که ورزش کردن پیش از خوردن صبحانه باعث کاهش وزن و ارتقای سطوح انرژی بدن می شوند، هر چند که ورزش مورد مطالعه در این تحقیقات حداقل یک ساعت طول کشیده و در آن حدود ٤٠٠ کالری سوزانده شده است. صرف نظر از این که شما چه مقدار ورزش می کنید، حتما قبل از هر چیزی کمی بدن خود را گرم کنید؛ چرا که عضلات شما بلافاصله پس از بیداری خشک هستند.
کلام آخر

عادت های صبحگاهی شما می تواند منجر به یک روز عالی یا بد شود. فراموش نکنید که با داشتن عادت های خوب صبحگاهی می توانید به بهترین شیوه زندگی کنید.

منبع: تبيان

چگونه يک روز خوب داشته باشيم

توضیحات / دانلود گزارش کد : 134

اخبار سینما

اخبار سینمای داخل و خارج

250 فیلم برتر

250 فیلم برتر از نگاه سایت imdb

نقد و بررسی

نقد و بررسی بهترین فیلم های جهان