close
دانلود آهنگ جدید
پياده روي چه تاثيري بر زايمان دارد

مجله زیبا

http://www.mziba.ir/

پياده روي چه تاثيري بر زايمان دارد

خانم هاي باردار مي توانند پياده روي کنند ، تاثير پياده روي بر سلامت جنين ، تاثير پياده روي بر زايمان طبيعي ، ورزش براي زنان باردار، ورزش پياده روي

خانم هاي باردار مي توانند پياده روي کنند ، تاثير پياده روي بر سلامت جنين ، تاثير پياده روي بر زايمان طبيعي ، ورزش براي زنان باردار، ورزش پياده روي

جدید ترین مطالب سایت

Last posts
پياده روي چه تاثيري بر زايمان دارد
خلاصه داستان :

مجله زيبا : پياده روي چه تاثيري بر زايمان دارد؟ آيا پياده روي براي خانم هاي باردار مفيد است؟ خانم هاي باردار بخوانند

به ادامه مطلب برويد

آيا خانم هاي باردار بايد پياده روي کنند؟

آیا پیاده روی بر زایمان طبیعی تاثیر می گذارد؟

- پاسخ کوتاه این است که پیاده روی در شرایطی خاص بر زایمان طبیعی تاثیر می گذارد.
به یاد داشته باشید در صورتی که جنین آماده زایمان نباشد پیاده روی هیچ تاثیری نمی گذارد اما اگر فرایند بارداری کامل شده است، پیاده روی به زایمان طبیعی کمک می کند.

- هنگامی که وارد مرحله درد زایمان شدید سعی کنید راه بروید و مستقیم بایستید. این کار به فرایند زایمان کمک می کند همچنین پیاده روی نیز به زایمان کمک می کند. به یاد داشته باشید که مقدار پیاده روی از فردی به فرد دیگر فرق می کند.

- اگر بدن شما آماده نباشد پیاده روی اصلا کمکی نمی کند اما اگر شما و جنین آماده هستید پیاده روی تاثیری اساسی بر زایمان طبیعی دارد.
هنگامی که ایستاده اید جنین می تواند راحت تر از دهانه رحم عبور کند.زايمان طبيعي

- پیاده روی فشاری ریتمیک و منظم بر دهانه رحم و سر جنین وارد می کند. این فشار باعث ترشح هورمون اکسی توسین در بدن می شود. این هورمون به تنظیم و شروع انقباضات و درد زایمان کمک می کند.
اگر سر جنین به طرف پایین نباشد پیاده روی به حرکت جنین کمک می کند و احتمال زایمان طبیعی را افزایش می دهد.

+ هشدار / زايمان طبيعي

درست است که پیاده روی به شروع درد زایمان و زایمان طبیعی کمک می کند اما نباید خود را خسته کنید. به یاد داشته باشید زایمان طبیعی خسته کننده است و باید انرژی کافی برای انجام زایمان را داشته باشید.
بهترین راه تحریک درد زایمان با استفاده از پیاده روی، راه رفتن در اطراف منزلتان است. خیلی دور نروید و خیلی تند راه نروید.

+ پیاده روی مطمئن برای زایمان طبیعی  زايمان طبيعي

- ممکن است پیاده روی در فردی باعث تحریک درد زایمان شود و در فردی دیگر تغییری ایجاد نکند. بهتر است در اطراف منزل خود پیاده روی کنید تا در صورت مشکل بتوانید از دیگران کمک بگیرید. در برخی موارد، راه رفتن در منزل در حین انجام کارهای روزانه نیز به شما کمک می کند. به تنهایی پیاده روی نروید زیرا امکان دارد درد زایمان سریع به سراغتان بیاید.

+ راه رفتن روی پله ها  / زايمان طبيعي

یکی از بهترین راه ها برای خارج نشدن از منزل، بالا و پایین رفتن از پله ها است. هنگامی که برای بالا رفتن از پله ها بدن را به سمت بالا می کشید به جنین کمک می کنید به موقعیت مناسب برای زایمان حرکت کند. همزمان این کار باعث گشاد شدن دهانه رحم می شود به طوری که فشاری ملایم به دهانه رحم وارد می شود.

+ پیاده روی بر روی سطوح ناهموار

به یاد داشته باشید انواع پیاده روی ها به شما کمک می کند. به عنوان مثال راه رفتن بر روی سطوح ناهموار مانند یک پا در خیابان و یک پا بر روی لبه پیاده رو نیز به شما کمک می کند. این کار باعث گشاد شدن دهانه رحم و حرکت جنین به طرف پایین می شود. فقط در این روش مراقب باشید تعادل خود را از دست ندهید زیرا حفظ تعادل در اواخر بارداری کاری دشوار است. آرام راه بروید و از فردی دیگر کمک بگیرید.

+ نکات دیگر در خصوص پیاده روی برای زایمان طبیعی

به یاد داشته باشید در هنگام پیاده روی برای زایمان طبیعی به خود فشار نیاورید. در محله ها آشنا با نور مناسب بروید و حتما به همراه یکی از دوستان یا نزدیکان باشید. از کفش های راحت استفاده کنید و مایعات بنوشید. در طول پیاده روی استراحت کنید.

+ چه زمانی نباید پیاده روی کنید

پیاده روی در مراحل انتهایی بارداری برای همه موثر نیست. در شرایط خاص، باید از این روش اجتناب کنید. به عنوان مثال در بارداری های پر خطر که باید در هنگام زایمان در بیمارستان تحت مراقبت باشید پیاده روی مناسب نیست. حتی ممکن است در هنگام انتقال شما به بیمارستان نیز تحت مراقبت باشید تا خطری شما و جنین را تهدید نکند.

    اگر هنوز بارداری شما تکمیل نشده است نباید از روش های القای درد زایمان استفاده کنید زیرا جنین هنوز به زمان نیاز دارد تا کامل شود.
    اگر احتمال زایمان زودرس وجود داشته باشد پزشک پیاده روی را منع می کند زیرا باعث می شود خیلی زودتر از موعد زایمان کنید.
    اگر کیسه آب دور جنین پاره شده باشد و مایع شفاف نباشد نیز به شما اجازه پیاده روی داده نمی شود زیرا احتمال به خطر افتادن جنین وجود دارد.

+ روش های دیگر برای القای درد زایمان طبیعی
طب فشاری

بیشتر افراد معتقدند طب فشاری به شروع درد زایمان کمک می کند ولی کارشناسان هنوز در این خصوص مطمئن نیستند. در حال حاضر برخی متخصصان شیاتسو طب فشاری را فقط زمانی توصیه می کنند که نزدیک به زایمان است. در این روش، فشار به نقاطی خاص بر روی شانه (توسط مچ پا) و بین انگشت شست و اشاره اعمال می شود.

+ نزدیکی جنسی

نزدیکی جنسی باعث شروع درد زایمان می شود اما فقط زمانی اثر دارد که نزدیک به زمان زایمان باشد و دهانه رحم باز شده باشد. این روش به خاطر انقباض رحم ناشی از ارگاسم و وجود پروستاگلاندین در مایع منی تاثیر گذار است. روغن کرچک نیز به تحریک تولید پروستاگلاندین می پردازد اما از آن جایی که روغن کرچک ملین است باعث اسهال می شود.

+ تحریک نوک سینه

تحریک نوک سینه نیز باعث شروع درد زایمان می شود زیرا بدن را به ترشح اکسی توسین تحریک می کند. اکسی توسین نیز باعث شروع درد زایمان می شود. به یاد داشته باشید سه بار در روز به مدت حداقل یک ساعت نوک سینه را تحریک کنید.
پیش از انتخاب روش مورد نظر حتما با پزشک مشورت کنید.

منبع : اوما

توضیحات / دانلود گزارش کد : 399

اخبار سینما

اخبار سینمای داخل و خارج

250 فیلم برتر

250 فیلم برتر از نگاه سایت imdb

نقد و بررسی

نقد و بررسی بهترین فیلم های جهان