close
دانلود آهنگ جدید
اين علائم نشانه يک بيماري خطرناک در کودک شماست

مجله زیبا

http://www.mziba.ir/

اين علائم نشانه يک بيماري خطرناک در کودک شماست

اگر کودک شما اين نشانه هاي بيماري را دارد بايد حتما به پزشک مراجعه کنيد ، علائم و نشانه هاي بيماري خطرناک در کودک،کبودي لب هاي کودک، کاهش ادرار کودک

اگر کودک شما اين نشانه هاي بيماري را دارد بايد حتما به پزشک مراجعه کنيد ، علائم و نشانه هاي بيماري خطرناک در کودک،کبودي لب هاي کودک، کاهش ادرار کودک

جدید ترین مطالب سایت

Last posts
علائم هشدار دهنده بيماري در کودکان را بشناسيد
خلاصه داستان :

علائم هشدار دهنده بيماري در کودکان را بشناسيد . اگر در کودک خود متوجه اين نشانه ها و علائم شديد حتما به پزشک مراجعه کنيد . اين علائم نشان دهنده بيماري خطرناک در کودک شما است

به ادامه مطلب برويد

علائم و نشانه هاي بيماري هاي خطرناک در کودک دلبند شما


 ۱. تب بالا / علائم بيماري

برای یک کودک زیر سه ماهه، درجه حرارت مقعدی بالای ۳۸ درجه خطرناک بوده و باید هر چه سریع‌تر به پزشک مراجعه کنید.

      برای کودک سه تا شش ماهه، تب بالای ۳۸.۳ درجه، خطرناک تلقی می‌شود و بعد از آن، ۳۸.۸ درجه، خطرناک بوده و باید به پزشک مراجعه کنید.

     یادتان باشد، عددی که تب سنج نشان می‌دهد، تنها عامل مهمی نیست که برای تشخیص بتوان به آن اکتفا کرد. اگر تب فرزندتان پایین آمده اما همچنان ناخوش است، به متخصص اطفال مراجعه کنید / علائم هشدار دهنده در کودکان

۲. طولانی مدت شدن تب / علائم بيماري


اگر چهار ساعت بعد از استفاده از داروهای تب بُر، تب کودک‌تان پایین نیامد، و یا بالا و پایین آمدن تبش، بیشتر از پنج روز طول کشید، هر چه زودتر به پزشک مراجعه کنید.

۳. تب همراه با سر درد / علائم بيماري


      نسبت به درد در ناحیه‌ی گردن، گرفتگی گردن و یا سر درد همراه با تب، خیلی هشیار باشید، زیرا این علائم می‌توانند نشانگر مننژیت باشند.

۴. لکه‌های قرمز پوستی / علائم بيماري


     واکنش آلرژیک نسبت به یک سری از بیماری‌ها علائمی است که باید تحت آزمایش قرار گرفته و درمان مناسب تجویز شود.


5. درد ناگهانی شکم / علائم بيماري

     اگر فرزند کوچک‌تان از درد اطراف نافش و یا سمت راست شکمش ناراحت است، او را به متخصص کودکان نشان دهید، مخصوصا اگر احساس درد و ناراحتی‌اش همراه با سایر علائم مانند اسهال و استفراغ باشد. این‌ها ممکن است نشانه‌های آپاندیسیت باشد که اگر به موقع تشخیص داده نشود، خیلی سریع پیشرفت می‌کند.

6. سر درد همراه با تهوع / علائم بيماري


     میگرن در میان کودکان، غیر عادی نیست اما این علائم باید با دقت بیشتری بررسی شوند.

7. کاهش ادرار / علائم بيماري


     این علامت معمولا همراه با خشکی دهان، رنگ پریدگی، تهوع و یا اسهال است و می‌تواند علامت کم آبی بدن باشد. اگر با رنگ پریدگی و بیحالی کودک خردسال‌تان مواجه شدید، هر چه سریع‌تر به نزدیک‌ترین بیمارستان مراجعه کنید.

8. کبودی لب‌ها / علائم بيماري


    این علامت ممکن است همراه با تنگی نفس باشد. شاید متوجه شوید که فرزند کوچک‌تان، به سختی نفس می‌کشد و یا خس خس می‌کند. ممکن است مشکلی مربوط به سیستم تنفس او باشد که ناشی از یک واکنش آلرژیک و یا حتی حمله‌ی آسم است. در این جور موارد، هر چه زودتر به پزشک مراجعه کنید.

9. تورم صورت، زبان و لب‌ها / علائم بيماري


     این‌ها علائم یک واکنش آلرژیک بسیار جدی هستند. اگر چنین نشانه‌هایی در کودک‌تان دیدید، حتما فورا به پزشک متخصص مراجعه کنید.

۱0. استفراغ بعد از افتادن / علائم بيماري

     این اتفاق مخصوصا اگر برای کودکان روی بدهد، نیاز به اورژانس نورولوژی دارد. اگر کودک‌تان بعد از افتادن از جایی، دچار تهوع و استفراغ شد، معطل نکنید و هر چه زودتر او را به اورژانس برسانید.
 
11. خونریزی زیاد / علائم بيماري


     اگر جایی از بدن کودک‌تان بریده شد و حتی بعد از چندین دقیقه فشار هم خونریزی قطع نشد، او را به پزشک برسانید چون نیاز به استریل کردن و درمان دارد.

      اگر کودک‌تان یک یا چند علامت از موارد گفته شده را داشت، اقدام فوری انجام دهید، حتی اگر احتمال بسیار کمی می‌دهید که مشکل جدی نباشد، اما باز هم غفلت نکنید، چون خیلی بهتر است که خیال‌تان راحت بشود تا اینکه بعدا افسوس بخورید . .

پايان

گرداوري : مجله زيبا - www.mziba.ir

منبع : مجله اينترنتي هلو

توضیحات / دانلود گزارش کد : 487

اخبار سینما

اخبار سینمای داخل و خارج

250 فیلم برتر

250 فیلم برتر از نگاه سایت imdb

نقد و بررسی

نقد و بررسی بهترین فیلم های جهان