close
دانلود آهنگ جدید
6 روش براي درمان گرفتگي بيني

مجله زیبا

http://www.mziba.ir/

6 روش براي درمان گرفتگي بيني

گرفتگي بيني خود را با اين 6 روش درمان کنيد , علت گرفتگي بيني چيست , گرفتگي بيني در زمستان , گرفتگي بيني در تابستان , خشکي هوا علت گرفتگي بيني

گرفتگي بيني خود را با اين 6 روش درمان کنيد , علت گرفتگي بيني چيست , گرفتگي بيني در زمستان , گرفتگي بيني در تابستان , خشکي هوا علت گرفتگي بيني

جدید ترین مطالب سایت

Last posts
درمان گرفتگي بيني
خلاصه داستان :

درمان گرفتگي بيني . هر کسي ممکن است به گرفتگي بيني دچار شود . گرفتگي بيني مي تواند علت هاي مختلفي داشته باشد . در ادامه با راه درمان گرفتگي بيني آشنا خواهيد شد

به ادامه مطلب برويد

درمان گرفتگي بيني

1 - بین ابروها را ماساژ دهید

یک دقیقه بین ابروها را ماساژ دهید. این کار از خشکی و التهاب سینوس ها جلوگیری می کند، تاثیر پیشگیری کننده دارد و فشار سینوس های پیشانی را کاهش می دهد.

2 - سینوس های بینی را ماساژ دهید

۱ الی ۲ دقیقه با انگشت اشاره و انگشت میانی سینوس های بینی را با حرکات دایره ای ماساژ دهید و به آرامی فشار دهید. این فشار مسیرهای بینی را باز می کند و راحت تر می توانید از بینی نفس بکشید.

3 - فاصله بین بینی و لب ها را ماساژ دهید

۲ الی ۳ دقیقه نقطه بین بینی و لب بالایی را ماساژ دهید. این کار تورم بینی را کاهش می دهد.

4 - دستگاه بخار استفاده کنید

وقتی رطوبت محیط کمتر از ۴۰ درصد باشد موکوس های بینی خشک می شوند و تنفس را دچار مشکل می کنند. اگر موکوس ها زیاد باشند و رطوبت هوا کم باشد باکتری ها گسترش پیدا می کنند. در واقع میانگین رطوبت هوا باید بین ۴۰ تا ۶۰ درصد باشد.

5 - پل بینی را گرم کنید

پارچه گرمی را بردارید و روی بینی قرار دهید. گرما موکوس ها را روان تر می کند. سپس بینی را شسته و با محلول سالین شستشو دهید.

6 - اگر دلیل گرفتگی بینی آلرژی است ورزش کنید

وقتی ضربان قلب افزایش پیدا کند و دمای بدن بالا برود تاثیر خوبی روی مایع شدن موکوس های بینی می گذارد و خیلی راحت تر می توانید با بینی تنفس کنید. تنها ۱۵ دقیقه ورزش برای مبارزه با ورم مخاط بینی کافی است . .

پايان اين مطلب

بازنشر : مجله زيبا - www.mziba.ir

منبع : مجله اينترنتي کمونه

درمان گرفتگي بيني

توضیحات / دانلود گزارش کد : 491

اخبار سینما

اخبار سینمای داخل و خارج

250 فیلم برتر

250 فیلم برتر از نگاه سایت imdb

نقد و بررسی

نقد و بررسی بهترین فیلم های جهان