close
دانلود آهنگ جدید
نوزاد خود را چگونه از شير بگيريم؟

مجله زیبا

http://www.mziba.ir/

نوزاد خود را چگونه از شير بگيريم؟

بهترين روش از شير گرفتن کودک ، زمان از شير گرفتن نوزاد ، دوسالگي پايان شير خوردن کودک ، غذاي کودک، رشد کودک، نياز کودک به شير مادر ، رابطه احساسي مادر با کودک

بهترين روش از شير گرفتن کودک ، زمان از شير گرفتن نوزاد ، دوسالگي پايان شير خوردن کودک ، غذاي کودک، رشد کودک، نياز کودک به شير مادر ، رابطه احساسي مادر با کودک

جدید ترین مطالب سایت

Last posts
نوزاد خود را چگونه از شير بگيريم؟
خلاصه داستان :

مجله زيبا بخش کودک : بهترين روش براي از شير گرفتن نوزاد . بهترين زمان از شير گرفتن نوزاد

به ادامه مطلب برويد

شير خوردن نوزاد ، چگونه کودک را از شير بگيريم

روش از شير گرفتن نوزاد

- پایان دوسالگی بهترین زمان برای از شیر گرفتن کودکان است اما نکته مهم نحوه و چگونگی آن است و اگر به شیوه درستی صورت نگیرد، تجربه بسیار تلخی برای کودک رقم می‌خورد.
دکتر مهدی بیاتی، روانشناس کودک در ارتباط با موضوع از شیر گرفتن کودکان گفت: کودک بعد از دو سال که نیازهای خود را از طریق سینه مادر رفع کرده و با آن به آرامش رسیده است، یک مرتبه با این مساله روبه‌رو می‌شود که مادر می‌خواهد وی را از شیر بگیرد و از رفتارهایی چون سم زدن، ماژیک قرمز کشیدن، لاک تلخ و… استفاده می‌کند.

- وی ادامه داد: کودک در این مرحله با طرد شدن ناگهانی از سوی مادر روبه‌رو می‌شود و در واقع اولین شکست عشقی خود را در این سن تجربه می‌کند.

- بیاتی در این باره تصریح کرد: عشق و علاقه بی‌ریای کودک نسبت به مادر برای رفع نیازهای عاطفی و روانی و رسیدن به آرامش وجود دارد اما به طور ناگهانی و با رفتار ضربتی و غلط این ارتباط قطع می‌شود و کودک را دچار شکست عاطفی تلخی می‌کند.

- این روانشناس کودک افزود: این شکست عاطفی در فرآیند زندگی کودک تاثیر منفی می‌گذارد و در ازدواج و مسائل زناشویی وی در آینده مشکلات عدیده‌ای به وجود می‌آورد.
مي خواهم کودک خود را از شير بگيرم
- بیاتی همچنین ادامه داد: رفتار غلط مادر در ارتباط با این موضوع ونحوه از شیر گرفتن کودک ممکن است در ظاهر نتیجه‌بخش باشد و کودک دیگر شیر مصرف نکند اما باعث برهم خوردن حوزه روانی وی می‌شود و اختلالاتی چون وسواس، پرخاشگری، گاز گرفتن و… در رفتار وی ایجاد می‌شود.

- این روانشناس در ارتباط با بهترین روش از شیر گرفتن کودکان عنوان کرد: این فرآیند باید به طور تدریجی انجام شود و در یک دوره یک ماه تا 45 روزه، به کودک فرصت دهیم تا بتواند با این موضوع کنار بیاید.

- وی ادامه داد: نکته بسیار مهم این است که رفتن کودک به سمت سینه مادر عمدتا به دلیل رفع نیازهای غذایی و تغذیه‌ای نیست، زیرا وقتی کودک در سن دو سالگی قرار دارد، برای رفع نیازهای غذایی خود از مکمل‌های غذایی استفاده می‌کند و در واقع کشش کودک به سمت مادر در آن سنین اغلب برای رسیدن به آرامش است.
نحوه از شير گرفتن نوزاد
- بیاتی در ارتباط با روند تدریجی این مساله گفت: برای مثال اگر روزانه 45 دقیقه کودک شیر می‌خورد، باید به طور روزانه چند دقیقه از مدت زمان آن کم شود تا در یک دوره 40 روزه این ارتباط قطع و به کودک ضربه عاطفی و روانی وارد نشود.

- این روانشناس همچنین به مساله «بازگشت» اشاره کرد و گفت: در اصل بازگشت، کودک بعد از مدتی مجددا به سمت سینه مادر گرایش پیدا کرده و احساس نیاز می‌کند و بسیاری از والدین نسبت به این موضوع حساس هستند و ابراز نگرانی می‌کنند اما این مساله هیچ مشکلی نداشته زیرا کودک به تدریج و با رشد شناختی خود متوجه می‌شود که دیگر این رفتار را تکرار نکند و این ارتباط قطع می‌شود.

- وی افزود: اگر رفتار مادر با کودک محبت‌آمیز و عاشقانه باشد به طور تدریجی این نیاز در کودک حل می‌شود، اما زمانی که فضای خانه برای کودک متشنج باشد و حال وی خوب نباشد، او تنها راه برای رفع نیازهای روانی و رسیدن به آرامش را تغذیه از سینه مادر می‌داند و در برخی مواقع پستانک نیز این نقش را برای کودکان ایفا می‌کند.

- بیاتی همچنین مکیدن انگشتان توسط کودکان را به همین علت دانست و خاطرنشان کرد: اگر آگاهی و دانش خانواده‌ها در ارتباط با کودکان افزایش یابد و به آنها فرصت داده شود، مشکلاتی از این قبیل برای آنها به وجود نمی‌آید.

- این روانشناس در پایان گفت: مادرانی که شیر ندارند و نمی‌توانند به این نیاز کودک خود پاسخ دهند، باید رابطه حسی و عاطفی خود را از طریق بغل کردن و نوازش کودک ایجاد و چند برابر کنند

شفا نيوز

توضیحات / دانلود گزارش کد : 79

اخبار سینما

اخبار سینمای داخل و خارج

250 فیلم برتر

250 فیلم برتر از نگاه سایت imdb

نقد و بررسی

نقد و بررسی بهترین فیلم های جهان