close
دانلود آهنگ جدید
خواب چه تاثيري روي باروري مردان دارد

مجله زیبا

http://www.mziba.ir/

خواب چه تاثيري روي باروري مردان دارد

خواب چقدر روي ناباروري مردان تاثير دارد؟ ، آيا بد خوابي عوارض ناباروري دارد ، ناباروري در مردان، پيشگيري از ناباروري در مردان ، درمان ناباروري در مردان

خواب چقدر روي ناباروري مردان تاثير دارد؟ ، آيا بد خوابي عوارض ناباروري دارد ، ناباروري در مردان، پيشگيري از ناباروري در مردان ، درمان ناباروري در مردان

جدید ترین مطالب سایت

Last posts
خواب چه تاثيري روي باروري مردان دارد
خلاصه داستان :

مجله زيبا : تاثير خواب روي باروري مردان چقدر است ؟ آيا بد خوابي عوارض ناباروري با خود دارد؟

به ادامه مطلب برويد

سعي کنيد خوب بخوابيد

چه بخواهیم و چه نخواهیم در شبانه روز باید حداقل یک بار بخوابیم و نخوابیدن مشکلاتی همانند خستگی را برای انسان بوجود می آورد. در زندگی زناشویی باید بچه ای باشد و این نوع زندگی بدون بچه لذت و معنایی ندارد؛ بنابراین، هم مرد و هم زن باید برای بارور شدن تلاش کنند و با تلاش هایشان از ناباروری دور شوند.
علت ناباروري در مردان چيست
مهم‌ترین هورمون مردانه یعنی تستوسترون در موقع خواب شبانه در بدن آزاد می‌شود.

یک مطالعه جدید نشان داده که هم خواب کم و هم خواب زیاد می‌تواند بر توانایی باروری مردان تاثیر بگذارد. دکتر Laure- Wise استاد اپیدمیولوژی دانشکده طب دانشگاه بوستون می‌گوید؛ زمان متعادل خواب ۸-۷ ساعت است. مطالعه روی ۷۹۰ زوج انجام شده و نشان داده که احتمال بارداری در زنان وقتی همسر آنها شب‌ها کمتر از ۶ ساعت یا بیشتر از ۹ ساعت می‌خوابد کمتر می‌شود. در این زوج‌ها احتمال بارداری ۴۲ درصد کمتر از آنهایی است که مرد هر شب حدود ۸ ساعت می‌خوابد.

محققان می‌گویند، کلید این ارتباط احتمالا در تغییرات هورمونی است. آنها اعتقاد دارند مهم‌ترین هورمون مردانه یعنی تستوسترون در موقع خواب شبانه در بدن آزاد می‌شود. فرضیه دیگر تاثیر استرس است. استرس و خواب روی یکدیگر تاثیر متقابل دارند و استرس، هم در مردان و هم در زنان، توان باروری را کاهش می‌دهد.
چرا مردان نابارور مي شوند
بررسی ذکر شده همچنین نشان داد که زنان مردانی که در شروع خوابیدن مشکل دارند و دیرتر به خواب می‌روند کمتر باردار می‌شوند.

مطالعات قبلی نشان داده که مصرف میوه و سبزیجات موجب تولید بهتر اسپرم شده و در نتیجه توانایی باروری مردان را افزایش می‌دهد. در عوض مصرف زیاد گوشت و چربی این توانایی را کم می‌کند.

منبع: تابناک با تو

توضیحات / دانلود گزارش کد : 82

اخبار سینما

اخبار سینمای داخل و خارج

250 فیلم برتر

250 فیلم برتر از نگاه سایت imdb

نقد و بررسی

نقد و بررسی بهترین فیلم های جهان